گوگل ادز

شرکت نما اندیشان روشن در سال ۱۳۹۴ کار خود را در ۲ بخش طراحی سایت و بهینه سازی سایت(سئو) شروع کرد.طراحی اپلیکیشن های موبایل نیز از جمله بخش های است که به صورت تخصصی در این شرکت توسعه می یابد.

گوگل ادز

شرکت نما اندیشان روشن در سال ۱۳۹۴ کار خود را در ۲ بخش طراحی سایت و بهینه سازی سایت(سئو) شروع کرد.طراحی اپلیکیشن های موبایل نیز از جمله بخش های است که به صورت تخصصی در این شرکت توسعه می یابد.

گوگل ادوردز Google Ads

گوگل ادز که به گوگل ادوردز هم معروف است در واقع یک ابزار بسیار پیشرفته اما با ظاهری کاملاً ساده است. این ابزار این امکان را در اختیار کسب و کارهای اینترنتی قرار می دهد تا تبلیغات آنلاین خود را در معرض دید دیگر کاربران قرار دهند. هدف اصلی استفاده از این ابزار پیشرفته، جذب کردن مشتریان جدید آن هم بر اساس جستجوی صورت گرفته کاربران در گوگل است.

شاید در نگاه اول، ظاهر ساده گوگل ادز این تصور را ایجاد کند که انجام تبلیغات بسیار ساده است. اما در واقع بر خلاف ظاهر ساده آن کنترل و همچنین انجام تبلیغات در آن بسیار سخت و دشوار است و اگر به این سیستم آشنایی نداشته باشید قطعاً هزینه های پرداختی شما به یک باره از بین خواهد رفت. پس نیاز است که با ویژگی ها و قابلیت های ویژه آن آشنا شوید.

گوگل ادز
گوگل ادز

چگونه بایستی از گوگل ادز استفاده کرد؟

در بالا به این موضوع اشاره کردیم که گوگل ادوردز یکی از سیستم های درآمدزایی گوگل به شمار می رود. خیلی از افرادی که در حوزه کسب و کارهای اینترنتی مشغول به فعالیت هستند (به خصوص کسب و کارهای نوپا) با پرداخت هزینه به گوگل قادر خواهند بود با توجه به کلمه کلیدی مورد نظرشان وب سایت خود را برای یک مدت محدود به صفحه اول و بعضاً لینک اول گوگل منتقل کنند.

روش کاری گوگل ادز به این شکل است که با توجه به مقدار هزینه ای که به گوگل پرداخت می کنید می توانید تبلیغ کسب و کار خودتان را در صفحه اول مشاهده نمایید. بحث هزینه مصداق ضرب المثل “هر چی بیشتر پول بدی، بیشتر آش میخوری” هست. این یعنی به هر اندازه، بیشتر به گوگل هزینه پرداخت کنید به همان اندازه هم می توانید به لینک اول نزدیک تر شوید و هم اینکه مدت زمان بیشتری تبلیغ شما در لینک اول قرار خواهد گرفت.

نکته بعدی که نبایستی فراموش کنید این است که سعی کنید بهترین کلمه کلیدی را برای جستجوی کاربران انتخاب نمایید. به دلیل اینکه کاربران زمانی می توانند به وب سایت شما وارد شوند که شما در انتخاب بهترین و مناسب ترین کلمه کلیدی به خوبی عمل کرده باشید. حتی انتخاب مناسب کلمه کلیدی می تواند سرعت بازگشت سرمایه شما را بیشتر کند.

چه دلیلی وجود دارد که باید از گوگل ادز استفاده کنیم؟

گوگل ادز باعث شده تا خیلی از کسب و کارهای اینترنتی از این روش بسیار ساده و راحت برای رسیدن به لینک اول گوگل استفاده کنند. در واقع استفاده از خدمات گوگل ادوردز یکی از پیشنهادهای افرادی است که در حیطه بازاریابی اینترنتی و تبلیغات آنلاین مشغول به فعالیت هستند.

در حال حاضر دو نوع بازدید کننده را می توان برای یک سایت در نظر گرفت که هر کدام هم دارای رفتارهای متفاوتی هستند. نوع اول بازدید کننده هایی هستند که یک وب سایت را در نتایج طبیعی گوگل پیدا می کنند. نوع دوم وب سایت هایی هستند که بازدید کننده ها آنها را از طریق تبلیغات گوگل ادوردز پیدا می کنند.

به طبع رفتار این دو گروه کاملاً با یکدیگر متفاوت است. به دلیل اینکه ترافیکی که از طریق گشت و گذار در نتایج جستجوی گوگل یا به اصطلاح همان سئو به دست آمده بیشتر مختص نوع اول بازدید کننده ها است. اما نوع دوم از بازدید کننده ها به خوبی به این موضوع واقف هستند که بر روی تبلیغات پولی گوگل کلیک می کنند.

به هر حال در روش گوگل ادز شما به صورت کاملاً هدفمند بازدید کننده ها را به سمت وب سایت خود هدایت می کنید و این همان دلیلی است که خیلی از کسب و کارهای نوپا در روزهای ابتدایی از آن برای جذب بازدید کننده و فروش محصول استفاده می کنند.

گوگل ادز

نکات بسیار مهم به هنگام استفاده از خدمات گوگل ادز

حالا که با نحوه کارکرد گوگل ادز آشنا شدید لازم است که قبل از انتخاب این روش برای تبلیغ کسب و کارتان 3 نکته مهم در مورد آن بدانید.

متأسفانه در حال حاضر گوگل ادز برای کشور ایران در دسترس نیست

همان طوری که مطلع هستید به دلایل سیاسی و همچنین وجود تحریم ها از طریق کشور آمریکا، در حال حاضر استفاده از خدمات گوگل ادز برای ایرانی ها مقدور نمی باشد و می بایستی از روش های جایگزین استفاده کرد. یکی از این روش ها استفاده از فیلترشکن یا VPN است.

اما نکته مهم به هنگام استفاده از وی پی ان این است که در هر حالتی از یک کشور برای وصل شدن استفاده کنید تا گوگل متوجه ورود شما از ایران نشود. اما اگر مجبور به انتخاب کشور بودید دو گزینه پیش روی شما قرار دارد. یا گزینه همه کشورها را انتخاب نمایید و یا اینکه از همان سیستم پیش فرض استفاده نمایید.

استفاده از این روش تبلیغاتی کاملاً فراگیر است

در بالا به این موضوع اشاره کردیم که استفاده از گوگل ادز برای کشور ایران در دسترس نیست اما به این معنی نیست که نمی توان از خدمات آن استفاده کرد. فراگیر بودن Google AdWords به این معنی است که خیلی از کسب و کارهای کوچک و بزرگ در حوزه اینترنت به راحتی قادر خواهند بود با پرداخت هزینه به گوگل از این خدمات استفاده کنند. اما بهتر این است که قبل از استفاده حتماً آموزش های لازم را در این زمینه ببینید.

استفاده از خدمات گوگل ادز چندان ساده و آسان نیست

خیلی از مقاله ها و منابعی که در سطح اینترنت وجود دارد بر این موضوع اذعان دارند که استفاده از خدمات گوگل ادز بسیار ساده و راحت است. ما هم به این موضوع اذعان می کنیم که ساده است اما برای افرادی که از قبل تجربه کار با آن را داشته باشند و یا اینکه آموزش های لازم در این زمینه را دیده باشند.

به هر حال اگر مایلید که بهترین رتبه را در گوگل به دست بیاورید و یا اینکه در هزینه های پرداختی به گوگل صرفه جویی کنید می بایستی هم توانایی تحلیل و بررسی رقبای خود را داشته باشید و هم اینکه توانایی انتخاب بهترین کلمه کلیدی را داشته باشید.

800 لیر

10 درصد کارمزد

جهت استعلام قیمت و سفارش تماس بگیرید .

900 لیر

9 درصد کارمزد

جهت استعلام قیمت و سفارش تماس بگیرید .

1000 لیر

8 درصد کارمزد

جهت استعلام قیمت و سفارش تماس بگیرید .

3000 لیر

7 درصد کارمزد

جهت استعلام قیمت و سفارش تماس بگیرید .

5000 لیر

5 درصد کارمزد

جهت استعلام قیمت و سفارش تماس بگیرید .

10000 لیر

4 درصد کارمزد

جهت استعلام قیمت و سفارش تماس بگیرید .

ویژگی هایی که می توان برای گوگل ادز بیان کرد

مهم ترین ویژگی هایی که می توان برای سیستم گوگل ادوردز بیان کرد به شرح زیر است:

  • فرقی نمی کند که کسب و کار شما نوپا یا قدیمی است. به هر حال در هر وضعیتی می توانید از خدمات گوگل ادز استفاده نمایید
  • با انتخاب بهترین کلمه کلیدی قادر خواهید بود ترافیک و بازدید کننده زیادی را به وسیله این سیستم به دست بیاورید
  • در مواقع خاص می توانید تبلیغ های خاصی انجام دهید. به طور مثال برای شب یلدا می توانید فروش محصولات و خدمات خودتان را به صورت تخفیف خورده، تبلیغ نمایید
  • به هنگام استفاده از خدمات گوگل ادز هیچ نیازی به سئو وب سایت و محتوای سئو محور ندارید. اما اگر این دو مورد انجام شود به طبع کمک بیشتری به وب سایت شما می کند که در نتایج اولیه گوگل قرار بگیرید
  • برای اینکه بهترین نتیجه را در گوگل ادوردز دریافت کنید سعی کنید حتماً تبلیغات مرتبط با کسب و کارتان را تعریف نمایید
  • این سیستم، قابلیت بودجه بندی برای هر تبلیغ در هر روز یا یک ساعت خاص را برای شما مقدور می سازد
  • حتی این سیستم قابلیت زمان بندی و منتشر کردن آن را در مواقع خاص برای کاربران فراهم می کند
  • یکی از ویژگی های سیستم گوگل ادز این است که به ازای هر کلیک شما هزینه به گوگل پرداخت می کنید
  • این روش یکی از روش های کاملاً سریع، آسان و راحت برای دستیابی به مشتریان هدف و همچنین افزایش فروش است

راه و روش های تبلیغات در گوگل ادز

اکثر نوشته و مقاله هایی که در سطح اینترنت وجود دارد استفاده از خدمات Google AdWords را محدود معرفی کرده اند و برای مشاهده آن در نتایج جستجو با دو کلمه Ad در کنار آن قابل مشاهده است. اما نکته جالب اینجاست که روش های تبلیغات در گوگل ادز متنوع تر از آن چیزی است که تصور می کنید. در این قسمت به 4 روش تبلیغات در گوگل ادوردز اشاره می کنیم.

روش اول: مشاهده تبلیغات در نتایج جستجوی گوگل

یکی از ساده ترین و در عین حال عمومی ترین نوع تبلیغات در گوگل که خیلی از کسب و کارها از آن استفاده می کنند این است که در کنار تبلیغات آنها در نتایج جستجو کلمه Ad را مشاهده کنید.

روش دوم: تبلیغات ویدیویی

گوگل برای تبلیغات ویدیویی از پلتفرم های ویدیویی مانند یوتیوب و دیگر ابزارهای موجود استفاده می کند. در واقع گوگل این ویدیوهای تبلیغاتی را از شما دریافت و سپس آنها را در سیستم ها و پلتفرم های مربوط به خود به نمایش در می آورد. به احتمال خیلی زیاد ویدیوهای 5 ثانیه ای که در ابتدای برخی از ویدیوهای یوتیوب وجود دارد را مشاهده کرده اید. اینها همان تبلیغات ویدیویی شرکت گوگل به شمار می رود. نمونه این نوع تبلیغات هم در وب سایت آپارات قبل از تمامی ویدیوهای به نمایش درآمده، قابل مشاهده است.

روش سوم: تبلیغات نمایشی

در این نوع تبلیغات گوگل ادز، شرکت گوگل یک بنر تبلیغاتی از شما دریافت و سپس آن را در وب سایت ها و وبلاگ های پر بازدید برای به نمایش درآمدن تبلیغ استفاده می کند. در این طور مواقع وبلاگ ها و وب سایت های میزبان هم بابت این تبلیغات از گوگل هزینه دریافت می کنند. به نوعی این نوع تبلیغات در گوگل ادز یک معامله دو سر سود است.

روش چهارم: تبلیغ در برنامه و اپلیکیشن های موبایل

این روش هم به مانند روش قبلی عمل می کند فقط تنها تفاوت آن این است که تبلیغاتی که شما به گوگل ارائه می دهید در برنامه ها و اپلیکیشن های موبایل به نمایش در می آید.

سفارش آنلاین گوگل ادز

طراحی سایت
Call Now Button
×